ویژه نامه

 
 • ویژه نامه
  ویژه‌نامه تحولات و چشم‌انداز بازار ارز و سکه-۳
  ۱۳۹۲/۰۵/۲۷ موسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد

  با بررسی روند تغییرات قیمت دلار از زمان تهیه شماره قبل این گزارش، شاهد آن بودیم که براساس پیش‌بینی ما، ابتدا افزایش اندکی در قیمت دلار به‌وجود آمده و پس از آن، روند نزولی بازار که از 11 تا 30 تیر شکل گرفته بود، ادامه یافت. با توجه به روند تغییرات قیمت دلار در 2 ماه گذشته، انتظار بر این است که قیمت دلار تا حدود 3000 تومان کاهش یابد، اما در صورت رسیدن قیمت دلار به این عدد،‌ هم احتمال کاهش قیمت دلار و هم مقاومت بازار و افزایش مجدد قیمت این دارایی وجود دارد.

   
 • ویژه نامه
  ویژه‌نامه تحولات و چشم‌انداز بازار ارز و سکه-۲
  ۱۳۹۲/۰۵/۲۷ موسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد

  در این گزارش، ابتدا به بررسی تحولات بازار ارز و سکه در روزهای پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری (و به‌ویژه، روزهای پس از ارایه شماره قبل این گزارش (دوازدهم تیر)) می‌پردازیم و سپس،‌ روند احتمالی تغییرات قیمت این دارایی‌ها و سایر دارایی‌های مهم را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

   
 • ویژه نامه
  تشدید تحریم‌های آمریکا در قانون جدید تحریم‌های ایران (در حال تصویب)-۴
  ۱۳۹۲/۰۵/۲۶ موسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد

  قانون جدید تحریم‌های ایران با عنوان «قانون پیشگیری از ایران هسته‌ای»، روز چهارشنبه 9 مرداد به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا رسید و برای تصویب به مجلس سنا ارسال شد. این قانون از 4 بخش و 39 بند تشکیل شده که بخش‌های دوم و چهارم آن به ترتیب با موضوع تحریم‌های مالی و اقتصادی و گزارش‌ها و استراتژی آمریکا در مورد ایران، در گزارش حاضر مورد بررسی قرار گرفته است.

   
 • ویژه نامه
  ویژه‌نامه تحولات و چشم‌انداز بازار ارز و سکه-۱
  ۱۳۹۲/۰۴/۲۷ موسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد

  پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز بیست‌وچهارم خرداد شاهد بودیم که بازارهای ارز و سکه (به‌عنوان نقدشونده‌ترین دارایی‌ها) تحت تأثیر شرایط جامعه و به‌خصوص فضای روانی ایجاد شده، قرار گرفتند و قیمت آنها در 9 روز نخست پس از برگزاری انتخابات با کاهش شدید مواجه شد و پس از آن، رو به افزایش گذاشت و بخشی از کاهش قیمت به‌وجود آمده در بازار را خنثی کرد.

   
 • ویژه نامه
  تحریم‌های اجرایی آمریکا از دهم تیر ۱۳۹۲ -۳
  ۱۳۹۲/۰۲/۲۷ موسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد

  کنگره آمریکا هر سال قانونی را با عنوان «قانون دفاع ملی» به تصویب می‌رساند که در آن سیاست‌های دفاعی سالانه آمریکا تعیین می‌شود. یکی از مواردی که در سال‌های اخیر در این قانون به آن پرداخته شده، اعمال تحریم‌های جدید بر ایران از سوی آمریکا بوده است؛ برای مثال، در قانون دفاع ملی سال 2012، یک بخش به موضوع تحریم ایران اختصاص یافت و در آن، شرایط کنونی ایران به‌ عنوان یک بحران بین‌المللی معرفی و اختیارات زیادی به رییس‌جمهوری آمریکا داده شد تا با ایران مقابله کند.

   

مطالب بیشتری ازموسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد

آخرین قیمت طلا و ارز