فساد؛ مبارزه با فساد و حکمرانی

سید جعفر جمالی کتاب خرداد 1396 موسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد
 

مبارزه با فساد به‌عنوان یکی از دغدغه‌های کلیدی دولت‌ها به شمار می‌آید. مبارزه با این پدیده به دلیل پیچیدگی‌ها فراوان، نیازمند شناخت دقیق آنست. آنچه که امروزه در مبارزه با مفاسد اقتصادی اهمیت فراوانی یافته است، بحث حکمرانی است که در شکل‌گیری فساد و مبارزه با آن نقش کلیدی دارد. در این کتاب تجارب جهانی مبارزه با فساد از دید حکمرانی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. آموزه‌های این کتاب برای سیاست‌گذاران و برنام‌ریزان کشور مفید است.

 
 

مشخصات کتاب:

نام کتاب: فساد؛ مبارزه با فساد و حکمرانی

تهیه و تدوین: مؤسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد

مترجم: سید جعفر جمالی

مشخصات نشر: تهران، موسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد‏‫، ۱۳۹۶

‏‫مشخصات ظاهری: ۱۷۵ ص

قیمت: ۳۵٫۰۰۰ تومان

چاپ نخست: تیر ۱۳۹۶

معرفی کتاب:

نقش و اهمیت حمکرانی در مقابله با پدیده فساد در اقتصاد کشورها، موجب شده است بهبود وضعیت حکمرانی به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌ها برای مقابله با فساد شناخته شود. با توجه به اهمیت این موضوع، در این کتاب به بحث فساد، مبارزه با فساد و حکمرانی پرداخته شده است.

در این کتاب علاوه بر ارایه ابعاد مختلف فساد و استراتژیهای مقابله با آن، تجربه حکمرانی کشورهای منتخب در مبارزه با فساد از جمله کشورهای کینا و بنگلادش به‌عنوان کشورهای ناموفق، کره جنوبی و لهستان به‌عنوان کشورهای موفق و کشورهای آلمان و بریتانیا به‌عنوان کشورهای پیشرو در مقابله با پدیده فساد مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

موسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد در راستای رسالت خود و به گسترش ادبیات نظری و تجربی مبارزه با فساد در راستای تقویت و پایداری امنیت اقتصادی، کتاب حاضر را منتشر میکند. مطالب این کتاب برای برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران در جهت بهبود حکمرانی برای مبارزه با پدیده فساد، بسیار مفید است. امید است بحث‌های این کتاب در جهت مبارزه با فساد در کشورمان مفید واقع شود.

پیشگفتار

فصل ۱: پیدایش و شدت گرفتن جنبش جهانی مبارزه با فساد

فصل ۲: رژیم‌های حکمرانی و مقابله با فساد

فصل ۳: بنگلادش و کنیا: مذاکرات سخت، گام‌های کوچک، نتایج بی‌اثر

فصل ۴: کره جنوبی و لهستان: مذاکرات سخت، گام‌های کوچک، نتایج بحث‌برانگیز

فصل ۵: آلمان و بریتانیا: مسیر کند و پر پیچ ‌و ‌خم اصلاحات

جمع‌بندی

لینک دانلود خلاصه مدیریتی

پایان سند

نظرات (0)

مطالب بیشتری ازموسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد

آخرین قیمت طلا و ارز