مطالعه تجربه کشورها برای مبارزه با فساد اقتصادی (یک مطالعه مقایسه ای)

حمیدرضا درخشان معرفی کتاب 1388 موسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد
 

پژوهش حاضر، مطالعه ای مقایسه ای در مورد ترتیبات نهادی مبارزه با فساد است. این مطالعه دربر گیرنده تحقیقات و فعالیت های انجام شده در 14 کشور است که با هدف ارائه یک دیدگاه کلی نسبت به گزینه های پیش رودراین حوزه تدوین گردیده است. دراین تحقیق به بررسی نکات مثبت و منفی این گزینه ها نیز پرداخته شده است.

 
 

مشخصات کتاب:

نام کتاب: مطالعه تجربه کشورها برای مبارزه با فساد اقتصادی (یک مطالعه مقایسه ای)

تهیه و تدوین: موسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد

مترجم: حمیدرضا درخشان

مشخصات نشر: تهران ، موسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد‏‫، ۱۳۸۸‬

‏‫مشخصات ظاهری: ۲۵۲ ص‬

قیمت کتاب: ۳۵۰۰ تومان

معرفی کتاب:

با توجه به تأثیر منفی فساد بر توسعه، برنامه توسعه سازمان ملل اقدامات خود در حوزه مبارزه با فساد را شدت بخشیده و به عنوان یک فعالیت ضروری به آن می نگرد.

در سال های اخیر، فعالیت های این سازمان در حوزه بهبود پاسخ گویی، شفافیت و نیز مبارزه با فساد، از طرح های حمایتی (به منظور افزایش آگاهی) به سمت ارائه مشاوره (در قالب بسته های جامع) حرکت کرده است که در این بسته های جامع از تجربیات گذشته و ابزارهای سیاسی استفاده شده است. پژوهش حاضر، مطالعه ای مقایسه ای در مورد ترتیبات نهادی مبارزه با فساد است. این مطالعه دربر گیرنده تحقیقات و فعالیت های انجام شده در ۱۴ کشور است که با هدف ارائه یک دیدگاه کلی نسبت به گزینه های پیش رودراین حوزه تدوین گردیده است. دراین تحقیق به بررسی نکات مثبت و منفی این گزینه ها نیز پرداخته شده است.

فصول کتاب:

بخش اول: مروری کلی بر مسئله فساد اقتصادی و خط مشی های مبارزه با آن

بخش دوم: خلاصه مطالعات کشورها

لینک دانلود

پایان سند

نظرات (0)

مطالب بیشتری ازموسسه تحقیقاتی تدبیر اقتصاد

آخرین قیمت طلا و ارز